18 Ocak 2015 Pazar

izmir için iftar vakti

yeni seneye girdiğimiz şu güzel ilk ocak ayının sonlarına doğru inanılmaz güzel etkinlikler var izmir'de. bu kadar arka arkaya kaliteli etkinliği cüzdanlarımızın ve vücudumuzun kaldırması dileği ile yazıya başlıyorum. yahu bu izmir'e neden sanatçılar gelmiyor diyen bizlere, tokat gibi cevap atan bir etkinlik programı bekliyor bizi. bir de şu güzel programa ek olarak büyük ev ablukada'yı ve yedi pink floydlar ve iki cüceler'i görebilsem tam olacaktı sanırım. bir de, pilli bebek gelseydi sanırım bir daha konsere gitmeyi bırakırdım. ben kendime uygun olan üç haftalık programımı çıkardım, sizlerle de paylaşmak istedim.


21 Ocak / Neden Tarkovski Olamıyorum...
yoğun bir müzik programına girişmeden önce, yönetmenliğini murat düzgünoğlu'nun yaptığı ve ödülleri bulunan bu filme kesinlikle gidilmesi gerekiyor. izmir karaca sineması'nın bünyesinde bulunan başka sinema ayrıcalığı ile 21 ocak tarihinde akşam 21:30 seansı ile ön gösterimde olacak. merakla beklediğim bu filmin konusuna ve filmin başka sinemadaki sayfasına ulaşmak için buraya bakabilirsiniz.

24 Ocak / Gaye Su Akyolkonser iptal edildi.
kendisi hakkında daha iki gün kadar önce yazı yazmıştım, bugün twitter hesabından izmir konserini duyurdu. mutlu olduk ve rakı içilecek bir akşamı şimdiden belirlemiş olduk. izmir hayal kahvesinde sahneye çıkacak konserin detaylarını buradan okuyabilirsiniz. akyol ile uzaya gitmeyi isteyenler için kaçırılmayacak kadar güzel bir konser olacaktır.

31 Ocak / Necati ve Saykolar
24 Ocak / Necati ve Saykolar
biletix'in sitesinde konser 24 ocak olarak geçiyor fakat kendileri 31 ocak olarak duyurdular konseri. yine hayal kahvesinde izleyeceğiz bu grubu da. zaten yukarıda da gördüğümüz gibi 24 ocak'ta gaye su akyol'un konserini izleyeceğimize göre kesin tarih olarak 31 ocak'ı verebiliriz. tarih değişikliğini beklediğim konser sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
yıllar sonrasından gelen edit: konser 24 ocak tarihinde. gaye su akyol dokuz'da sahne alıyor, arkasından on bir buçuk'ta necati ve saykolar'ı izleyeceğiz.

31 Ocak / Jehan Barbur
burada bir seçim yapmak zorunda kalıyoruz. jehan barbur'u çok fazla dinlediğim için ben tercihimi necati ve saykolar'dan tarafa kullanacağım. fakat jehan barbur gibi bir ismi daha önce canlı olarak dinlemeyen varsa tek önerim, düşünmeden bu konseri seçmeleri. kendisini sahnede bir kere görmek çok önemli. ikisinin 31 ocak tarihinde çıkması ise, yine biz izmirli şanssızlara denk gelmiş. konser akm yunus emre'de, detaylar burada.

3 Şubat / Ferhangi Şeyler
1987 yılından beri oynuyor, ve bu oyun hala oynanıyorsa vardır bir bildiği bu adamın diyoruz. son zamanlarda biraz topa tutulsa da, kendisinin bu oyunu türkiye tiyatrosunda önemli bir yere sahip. daha önce izlemeyenler ve 3 şubat'ta daha önemli bir işi olmayanlar için gidilesi bir plan. akm yunus emre'de oynanacak oyunun biletleri ve detayları için tıklayabilirsiniz.

4 Şubat / Birsen Tezer
uzun bir aradan sonra geliyor birsen tezer. ya da benim kaçırdığım bir yakın tarih konseri olabilir. farklı tarzıyla yine ikinci cihan demek için akm yunus emre salonunda izleyeceğiz kendisini. 4 şubat olarak belirlenen konserin detaylarına ulaşmak için buraya tıklayın, bir de biletinizi almayı unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder